čtvrtek 28. listopadu 2013

Kotlík na vaření vody

Příprava čaje se neobejde bez horké vody. K uvaření vody sloužil litinový kotlík, který byl umístěný přímo čajové místnosti.


Každý čajomilec ví, jak důležitá je kvalita vody pro přípravu čaje. Pokud existuje spolehlivý způsob, jak zkazit čaj, tak je to příprava čaje z nekvalitní vody.

Čajový mistři využívali vodu z prostředka řeky. Dnes už vodu z řeky pít nelze. Pro přípravu proto volíme jiný zdroj měkké vody. Mineralizovaná voda vytváří na hladině připraveného nápoje film, který kazí estetický dojem. Mineralizovaná voda také zhoršuje kvalitu luhování čaje.

Během čajového obřadu byla voda ohřívána v litinovém kotlíku. Do vody se přidávaly drobné kousky plíšku. Když se voda začne vařit, tak plíšky začnou narážet na stěny a tím nás upozorní, že je voda připravená k přípravě čaje.

Pro přípravu čaje matcha bychom měli používat vodu o teplotě 80°C. Čaj nabíráme pomocí naběračky.  Ještě před přípravou čaje ohřejeme misku pomocí horké vody. Až pak můžeme do misky přidat čaj, který zalijeme vodou a ušleháme.

Žádné komentáře:

Okomentovat